«Бор 4, Бор 4 вийдіть на зв'язок. Бор 4 на зв’язку, обстановка нормальна. Я Вас зрозуміла. Дякую», - виходить на зв'язок пожежний спостерігач Ірина Павлюк.
Кожні дві години пожежна спостерігачка Ірина Павлюк виходить на зв'язок з лісництвами області. У лісах встановлені телевізійні камери. У диспетчерській – монітор. Сюди надходять зображення з веж. Поруч – карта лісових угідь.
«Коли з’являється дим, нам видно, ми визначаємо за картою, азимут, промені, визначаємо місце і виїжджає машина
За лісами спостерігають цілодобово.Зараз бачимо дим на скважині Руднянського лісництва. А це техніка Полтавського лісгоспу. Цими автомобілями та трактором оперативно виїжджають на пожежі.
«У цьому році в нас виникло 10 лісових пожеж, згоріло близько 2 га. Оперативно виїхали і гасили», - розповідає, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Олег Парфеня. Для того, щоб запобігти пожежам, крім камер відеоспостережень, лісівники мають інші засоби.
«Виконання смуги, робиться для того, щоб не розповсюджувався вогонь, і щоб він не перекидався на наступний лісовий масив» 00:13, - пояснює, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства. Олег Парфеня
На вогонь рятувальники мають реагувати миттєво. Відпрацьовують свої дії на умовних пожежах. Це – ліс на околиці Полтави. Тут облаштували безкоштовні зони для відпочивальників. Є дрова для багаття та мангали.
«Ви бачите, вогнища після нас немає і багаття немає. І сміття ми прибираємо», - каже полтавка Валентина Стадніченко. Нині в області оголосили 5 рівень пожежної небезпеки.
«При цьому класі заборонено ходити в ліс, розводити багаття. Попереду дуже жаркий місяць і лісівники і рятувальники закликають бути обережним з вогнем», - говорить речниця ДСНС Світлана Рибалко. Нагадаю, з початку року в області виникло понад півтори сотні пожеж в екосистемах.
Додати коментар